9 kolejka - Zmagania derbowe zwycięskie!, Znicz wygrywa 1:0”

9 kolejka

Runda rewanżowa trwa, a przed nami kolejna odsłona rundy rewanżowej i mecz z lokalnym przeciwnikiem, czyli zespołem Legion Pruszków. Poprzedni mecz rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść grając na wyjeździe i pokonując gospodarzy 1:3. Było to nasz pierwszy mecz i jak się okazało zwycięski pomimo faktu, że trener miał tylko tydzień, aby przygotować zespół do rozgrywek.

Mecz mieliśmy rozpocząć o 17:30, ale niestety z niewyjaśnionych powodów rozpoczęliśmy praktycznie z poł godzinnym opóźnieniem. Stawili się wszyscy powołani zawodnicy z naszego zespołu, a goście przyjechali w 12 co jak się później pokazało nie do końca było dla nich problemem.

Rozpoczynamy pierwszą połowę spotkania i niestety była to nasza najgorsza do tej pory rozegrana pierwsza cześć spotkania w rozgrywkach III ligi w tej rundzie. Dlaczego najgorsza? Powód prosty nasi piłkarze zapomnieli o tym co im przekazał trener w szatni i biegali wszyscy do piłki co powodowało, że przeciwnik miał otwarte pole do naszej bramki.

To było zaraz po tym jak w pierwszych minutach meczy mieliśmy dwie stuprocentowe okazje na strzelenie gola i ich nie wykorzystaliśmy. Później już było coraz gorzej z sytuacjami bramkowymi dla naszego zespołu. Gra naszych nie przynosiła efektów nadal panowało zamieszanie na boisku, a przeciwnik je wykorzystywał i tu pochwała i słowa uznania dla Filipa, który w pierwszej połowie bronił naszej bramki i uchronił dziś tak można napisać od nieuchronnej porażki w meczu derbowych. 4 sytuacje sam na sam przeciwnika nie dały im prowadzenia, Filip pokazał klasę!

Kończymy I połowę i schodzimy do szatni. W szatni męska rozmowa z zespołem, bo gra zdecydowanie musi się zmienić inaczej czeka nas nieuchronna porażka. Czas rozpocząć II stracie. Gra w drugiej połowie od samego początku wygląda znacznie lepiej. Przeważamy na boisku grając na połowie przeciwnika. Zawodnicy Legionu nie dają jednak za wygraną i znów w jednej ze swoich akcji starają się zdobyć bramkę z kontrataku. Nasz gra poprawiła się i przewagę dokumentujemy bramką na 1:0 w 52 minucie po strzale Mateusza Nasiadki. Wydawało się, że mecz potoczy się dalej już pod nasze dyktando, ale jednak tak się nie stało o przeciwnik do końca walczył o zdobycie wyrównującej bramki. Jeszcze kilka akcji, które nie przyniosły podwyższenia rezultatu i sędzia odgwizduje koniec spotkania.

Wygrana cieszy, ale styl gry w pierwszej połowie pozostawia wiele do życzenia. Wracamy do trenowania, bo jest nad czym pracować.

Podziękowania dla wszystkich zawodników za spotkanie i pochwała od trenera dla Kuby Kęski za serce do walki zostawione na boisku.

„Derby Pruszkowa” z zespołem Legionu wygrane i w najbliższej kolejce jedziemy do Jaktorowa zmierzyć siły z gospodarzem zespołem TUR Jaktorów.

Bramka: Mateusz Nasiadka,

Gratulacje dla wszystkich zawodników, sztabu szkoleniowego oraz wiernej grupy naszych kibiców!