11 kolejka - „Mecz pod dyktando sędziego” Znicz przegrywa 1:0 na wyjeździe z Turem”

Mecz z zespołem TUR Jaktorów został przełożony na prośbę gospodarzy z Soboty na Niedzielę. Już sam początek przed meczem mógł pokazać, jak nieprofesjonalnie traktuje się zespół gości w szczególności z Pruszkowa. Dostaliśmy szatnię to za dużo powiedziane otrzymaliśmy klucz do „piwnicy” gdzie w pomieszczeniu zamkniętym bez okien 3m x 1m miało zmieścić się 18 zawodników. Pomimo interwencji nic w tej sprawie się nie zmieniło i zawodnicy przebierali się na korytarzu oraz na zewnątrz budynku. Wyszliśmy do rozgrzewki i niby wszystko wydawało się w porządku do czasu, kiedy rozpoczęliśmy spotkanie i już pierwsze decyzje sędziego pokazały kto w tym dniu wygra mecz. Oczywiście nie wygrywa się decyzjami sędziowskimi ale to one sprawiają, że odechciewa się grać patrząc jak sędzia pozwala zawodnikom przeciwnika na wszystko i odgwizduje przewinienia na krzyk trenera gospodarzy. W tym dniu dowiedzieliśmy się o zmianach w przepisach, które weszły w życie w Jaktorowie w dniu 27 maja 2018 o godzinie 16:30. I tak w skrócie zmiany polegają na:

- podanie do własnego bramkarza nie jest już złamaniem przepisów, bramkarz może łapać piłkę,

- w polu karnym, aby doszło do przewinienia zawodnik musi być podcięty tak aby twarzą zapoznał się z murawą i potrzebował pomocy lekarskiej,

- krzyk trenera gospodarzy jest kluczowy do podjęcia decyzji sędziowskiej,

Już w tym momencie napiszę, że przegraliśmy mecz, gdzie obiektywnie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, która nie była w stanie wykorzystać kilkunastu dogodnych sytuacji bramkowych w tym czterech 100% w pierwszej połowie. Piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. To był już nasz 3 mecz, w którym nie jesteśmy w stanie wykorzystać okazji bramkowych, ale tym razem zrobił to przeciwnik w samej końcówce meczu i doznaliśmy przykrej porażki na wyjeździe. Kuriozalne decyzje sędziego sprawiły, że zapamiętamy ten mecz. Mecz walki do samego końca, w którym nie brakowało zaangażowania. Podziękowania dla całego zespołu za walkę nie tylko z przeciwnikiem.

Zawodnicy, którzy wystąpili w meczu z zespołem TUR Jaktorów:

1. Nowiński FIlip (br)

16. Biegański Kacper

Gratulacje dla wszystkich zawodników za ciężki mecz oraz dla sztabu szkoleniowego i wiernej grupy naszych kibiców!