Wyniki MILAN CUP - NIEDZIELA 22 Marca

Witam,

Zakończyliśmy wczoraj turniej MILAN CUP 2015. Był to nasz ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się już 11 Kwietnia rozgrywkami ligowymi.

Pomimo mrozu i śniegu przystąpiliśmy pełni werwy do rozgrywek na boisku w Nadarzynie.

Pierwszy mecz ze znanym nam przeciwnikiem FC Komorów w nowym ustawieniu niestety zakończył się porażką 1:2 po objęciu prowadzenia po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry i pięknej bramce Patryka Przybysza. Dalsza część spotkania to już niestety błędy w obronie, które to sprawiły, że przeciwnik pokonał Jacka dwukrotnie.

Kolejne spotkanie to mecz z UKS NOWA WIEŚ Warszawska. To spotkanie po dobrej grze w obronie i trzymaniu linni obrony sprawiło, że mecz był pod naszą kontrolą i mieliśmy okazję odnieść zwycięstwo po podyktowanym dla nas rzucie karnym. Niestety jak się później okazało nie był to nasz dzień w wykonywaniu rzutów karnych. Niestety przestrzelony karny nie dał nam zwycięstwa, ale cieszyliśmy się z 1 punktu po remisie 0:0.

Ostatni mecz w grupie przyszło nam rozegrać z mocną drużyną MILAN MILANÓWEK I. Rozpoczęliśmy z animuszem i nie oglądając się na przeciwnika graliśmy dobre spotkanie. Niestety mocniej w ataku oznacza uwolnienie strefy w obronie, co przyczyniło się do utraty pierwszej bramki. Ruszyliśmy ponownie do ataku grając rozsądnie, czego efektem był rzut karny, niestety znów nie udało się wykorzystać szansy na wyrównanie w spotkaniu. Sytuacja odwróciła się i to przeciwnik miał rzut karny i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

W półfinale pocieszenia nasz przeciwnik to była znana nam już drużyna Talent Targówek, z którą jeszcze w Grudniu przegraliśmy 0:8. Tym razem nie daliśmy im szans. Piękna bramka z gry Kacpra Wyszkowskiego już w drugie minucie meczu dała nam prowadzenie i pewność na boisku. To był początek, bo niedługo potem Czarek Matecki popisał się przepięknym rajdem prawą stroną boiska i strzałem z 9 metrów pokonał bramkarza z Targówka. Już do końca spotkania przeciwnik nie potrafł się przedostać pod nasza bramkę, a my atakując uzyskaliśmy możliwość podwyższenia rezultatu spotkania otrzymują rzut karny. Ale jak już nie idzie to nie idzie i tak 3 rzut karny tym razem wykonywany przez Adiego opuścił boisko nie znajdując drogi do bramki. Wynik spotkania 2:0 dla Znicza!

Wygrana spowodowała, że graliśmy o zdobycie 5 miejsca i tu znów los nas zetknął z FC Komorów. Tym razem stawiliśmy opór i nie daliśmy się niczym zaskoczyć. Przeciwnik grał jak poprzednio, a my odrobiliśmy lekcję i nie daliśmy pola do popisu napastnikom z Komorowa. I gdy już powstawała lista na serię rzutów karnych po zakończeniu meczu z remisem zdarzyło się to, co nie powinno się zdarzyć. Koniec meczu rzut wolny z pola bramkowego za wślizg i nerwowe ustawianie muru trochę chaosu i bramka dla Komorowa. Sprytnie rozegrany rzut wolny i niestety musieliśmy tego dnia drugi raz poznać gorycz porażki w starciu z FC Komorów.
Mecz zakończył się zaraz po wznowieniu gry wynikiem 0:1 dla Komorowa. Szkoda, bo była szansa na 5 miejsce.

Generalnie zakończyliśmy turniej na 6 miejscu. Dobra gra czasami jeszcze brakuje nam dobrego rozegrania i komunikacji na boisku. Już za chwilę rozgrywki, więc trzeba mocno trenować, aby nie dać się zaskoczyć na rozpoczęcie sezonu.

Bardzo dziękuje wszystkich zawodnikom oraz Rodzicom za super atmosferę i za mam nadzieję mile spędzoną Niedzielę.

Gratulacja za dobry Turniej!

Klasyfikacja końcowa:
1. MILAN MILANÓWEK I